Po co komu projekt nawadniania?

Wykonanie projektu nawadniania w naszej pracowni pozwoli Ci uzyskać projekt wykonawczy instalacji. Zaznaczamy na nim źródło wody, studzienki z elektrozaworami, sterownik, wyłącznik deszczowy, zraszacze, linie kroplujące oraz proponowany przebieg rur. Projekt powstaje na podstawie wyliczeń spadku ciśnienia przy danym ciśnieniu na wyjściu i wydajności źródła wody wraz z doborem odpowiednich zraszaczy oraz dysz do nich. 

     

Projekt stanowi solidną podstawę do opracowania wyceny wykonania systemu automatycznego nawadniania. Umożliwia uniknięcia najczęstszych błędów wykonawczych:

- nadmiernego zalewania nawierzchni i elementów małej architektury, co może powodować brązowienie powierzchni spowodowane obecnością żelaza w wodzie;

- nierównomierne nawadnianie powierzchni trawnika i rabat roślinnych w wyniku błędnego rozmieszczenia zraszaczy lub nieodpowiedniego doboru dysz lub rodzaju linii kroplującej;

Wykonanie systemu nawadniania zgodnie z przygotowanym przez nas projektem jest również dokumentacją przebiegu instalacji, co jest istotne w przypadku przebudowy systemu w przyszłości.

czytaj także:
Artykuł
2020-10-20

Kiedy rozpocząć projektowanie ogrodu?

Artykuł
2020-10-20

Projekty ogrodów online w Polsce i zagranicą

Chcesz zaprojektować z nami swój ogród w innej części Polski lub poza jej granicami - np. w Szwecji, Niemczech, Danii, Norwegii, Holandii? Dla nas nie stanowi to większego problemu!

Artykuł
2020-10-20

Projekty elementów małej architektury

Projektowanie ogrodów nie ogranicza się tylko do doboru gatunków roślin i miejsca ich posadzenia. 7 Dla Ogrodu proponuje kompleksowe podejście w projektowaniu przestrzeni. Zaprojektujemy specjalnie dla Ciebie elementy małej architektury dopasowane na miarę Twoich potrzeb.

Artykuł
2020-10-20

Dlaczego projekt ogrodu jest potrzebny

Zasięg usług
Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski oraz zagranicą.

Na terenie województwa pomorskiego możemy umawiać spotkania w naszym biurze, jak i u Ciebie. Projektowanie ogrodów w innych województwach i zagranicą odbywa się online ->projektowanie ogrodów online

Zapewniamy kompleksową realizację ogrodu w obrębie 70 km od naszego biura. Zakres wykonawczy pozostałych ogrodów ustalimy po rozmowie z Tobą indywidualnie.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Rumia, Wejherowo, Lębork, Reda, Tczew