Realizacje ogrodów

 

 

 

Ogród przy zabudowie szeregowej z oczkiem wodnym

Niewielki ogród przydomowy o powierzchni 240 m/2 zlokalizowany przy zabudowie szeregowej. Wyróżnia się swobodnym poprowadzeniem linii nasadzeń z wykorzystaniem tarasowania działki. Niewątpliwy urok miejscu dodaje nieduże oczko wodne z rybkami. Zastosowanie podziału przestrzeni na trzy tarasy znacznie powiększyło optycznie teren.

 

Pierwszy poziom, najbliżej domu, został zaadoptowany na taras wypoczynkowy. Dzięki wykorzystaniu istniejącej roślinności stworzył się tam zaciszny zakątek. Z tarasu schodzimy po kilku stopniach bezpośrednio na trawnik, który z każdej strony zamykają kwitnące rabaty ozdobne. Na terenie ogrodu zrezygnowaliśmy z prowadzenia ścieżek, aby nie pomniejszać go optycznie przez dzielenie trawnika na części.

 

 

Na najniższy poziom prowadzi trawiasta pochylnia, tu możemy usiąść na ławeczce i wsłuchać się w szum wody spływającej małą kaskadą do oczka wodnego. W wodzie wesoło baraszkują różnobarwne karasie. Różnice poziomów zostały wykończone murkami oporowymi z cegły ogrodowej, które są w nocy podświetlone małymi reflektorkami.

czytaj więcej

Nowoczesny ogród miejski

Ogród zlokalizowany na osiedlu domów jednorodzinnych z zaprojektowaną niewątpliwie sporą częscią użytkową na froncie dostosowaną do konieczności

czytaj więcej

Ogród nad stawem

Dom zlokalizowany jest w malowniczym otoczeniu lasów i podmokłych łąk. Główny walor ogrodu stanowi staw rybny, będący subtelną granicą pomiędzy ogrodem, a naturalnym krajobrazem. Wokół wody możemy przejść się trawiastą ścieżką, podziwiając kolekcję roślin błotnych lub skorzystać z altany wyposażonej w kuchnię letnią oraz wędzarnię.

 

Szeroką gamę barw tego ogrodu tworzą byliny i inne rośliny kwitnące wyniesione w murkami wykonanymi z betonowych palisad. Szczególną uwagę zwraca tu posadzony ponad 30-letni jałowiec w formie bonsai. W części rekreacyjnej ogrodu znajduje się kryty basen z tarasem z kamienia polnego ciętego na plastry oraz sporej wielkości trawnik.

czytaj więcej

Ogród miejski z gabionami

Miejski ogród położony obok wijącej się niewielkiej rzeki. Jego charakter podkreślają trzy ściany gabionowe wypełnione wapieniami i szkłem, połączone między sobą linkami, po których pnie się winogrono.  

czytaj więcej

Murowane z cegły rozbiórkowej ściany w ogrodzie

Materiał wykorzystany we wnętrzach domu, wokół którego znajduje się ogród, znalazł zastosowanie również na zewnątrz. Wybudowaliśmy tam ściany ze starej cegły rozbiórkowej, której nadaliśmy drugie życie. 

czytaj więcej

Ogród w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Właściciele tego ogrodu dużo podróżują po świecie, ale zawsze chętnie wracają do Prowansji. W ich zamyśle ogród miał stać się odbiciem wspomnień z tego regionu. Nie chodziło o to, żeby trzymać się ścisłych kanonów stylu. Miało panować wrażenie, które towarzyszyło inwestorom podczas wypoczynku w słonecznej Prowansji.

 

Ogród z założenia miał być naturalistyczny a wręcz dziki. Ścieżki, murki i inne elementy małej architektury wykonywaliśmy z kamienia tak, aby zaraz po wykonaniu wyglądało jakby stały tam od lat. Całość otacza bujna roślinność kwitnąca w odcieniach fioletu w połączeniu z lekkością nadawaną przez trawy ozdobne. Wychodząc na taras inwestorzy odbywają sentymentalną podróż do ulubionych zakątków Świata.

czytaj więcej
Zasięg usług
Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski oraz zagranicą.

Na terenie województwa pomorskiego możemy umawiać spotkania w naszym biurze, jak i u Ciebie. Projektowanie ogrodów w innych województwach i zagranicą odbywa się online ->projektowanie ogrodów online

Zapewniamy kompleksową realizację ogrodu w obrębie 70 km od naszego biura. Zakres wykonawczy pozostałych ogrodów ustalimy po rozmowie z Tobą indywidualnie.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Rumia, Wejherowo, Lębork, Reda, Tczew