Projekt ogrodu

Wejdź do naszego świata! Zobacz przykładowy projekt ogrodu!
Przykładowy projekt ogrodu

Specjalizujemy się w projektowaniu ogrodów przydomowych o podwyższonym standardzie.

Świadczymy usługi dla osób chcących zaaranżować ogród przy domu jednorodzinnym, zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Projektujemy również chętnie przy firmach, hotelach oraz pensjonatach.

Unikamy przestrzeni poniżej 50 m2, a zwłaszcza balkonów i tarasów. Nie wykonujemy projektów dla miast oraz deweloperów.

Przygotowaliśmy elastyczne formy współpracy:
Architekt krajobrazu

Zakres projektu możesz poszerzyć o elementy dodatkowe:

1. Koncepcja oświetlenia

Pokażemy Ci co podświetlić w ogrodzie. Dopasujemy odpowiednie lampy oraz podzielimy całość na sekcje dla Twojej wygody.

2. Koncepcja ogrodzenia

Zaproponujemy Ci praktyczny układ zawierający: bramę, furtkę, śmietniki oraz przęsła i elementy pełne.

3. Projekt nawadniania

Zaprojektujemy system automatycznego nawadniania z podziałem na sekcje: trawnik oraz rabaty z roślinami

Dlaczego projekt ogrodu powinieneś powierzyć właśnie nam?
zespół projektowy
Po pierwsze:
ZESPÓŁ PROJEKTOWY

Działamy w doświadczonej grupie składającej się z siedmiu architektów krajobrazu. Mamy niezbędny potencjał ludzki i organizacyjny potrzebny do zaprojektowania nawet bardzo dużych i trudnych przestrzeni (np. skarpy). Każdy projekt ogrodu, który wychodzi z naszej pracowni jest kilkukrotnie konsultowany. Dzięki temu masz gwarancję, że projekt ogrodu będzie wykonany terminowo i fachowo.

zakres projektu ogrodu
Po drugie:
ZAKRES PROJEKTU

Oferujemy Ci koncepcje, wizualizacje, projekty wykonawcze nie tylko zieleni, ale również nawierzchni, oświetlenia, konstrukcji ogrodowych. Pomożemy Ci również w doborze ogrodzenia czy elewacji. Twój projekt powstaje w oparciu o konkretne materiały i rozwiązania. Nasza oferta jest kompleksowa. W każdym momencie możesz poszerzyć swoje wybory o dodatkowe elementy w razie potrzeby.

techniki prezentacji ogrodu
Po trzecie:
TECHNIKI PREZENTACJI I WIZUALIZACJI

Każdy ogród jest modelowany w 3D. Pracujemy na najnowszych wersjach programów, aby zaoferować Ci jak najlepszą obsługę. Jako jedni z nielicznych umożliwiamy zobaczenie ogrodu w okularach VR. Wykonujemy również fotorealistyczne wizualizacje. Zapewniamy wykonawcom czytelne i zrozumiałe projekty wykonawcze, a w razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą.

doświadczenie realizacyjne ogrodu
Po czwarte:
DOŚWIADCZENIE REALIZACYJNE

Nasze projekty są realne do wykonania i dostosowane do możliwości technicznych. Zrealizowaliśmy setki ogrodów, rozwiązaliśmy po drodze wiele problemów, które procentują doświadczeniem. Posiadamy wsparcie techniczne wielu producentów oraz branżystów, aby w razie potrzeby skonsultować nasze pomysły.

PODOBA CI SIĘ? I CO DALEJ?

zadzwoń do nas
DZWOŃ LUB PISZ
poznaj budżet
POZNAJ CENĘ
uzyskaj plan
UZYSKAJ PLAN
działamy
DZIAŁAMY
Najcześciej zadawane pytania:

Jakie materiały należy przygotować, abyśmy mogli wykonać projekt ogrodu?

  • zagospodarowanie terenu z projektu budowlanego
  • rzuty elewacji budynku (o ile istnieją)
  • rzut parteru budynku

Ile będzie kosztował projekt mojego ogrodu?

  • Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile dokładnie będzie kosztował projekt, prosimy o przesłanie na nasz adres mailowy planu działki oraz kilku zdjęć. Ostateczna cena projektu uzależniona jest od ukształtowania terenu i indywidualnych potrzeb Klienta.

Jak długo trwa projekt ogrodu?

  • Zwykle około 6 tygodni netto, jednak w szczycie sezonu czas wykonania projektu może się wydłużyć. Im większy ogród tym potrzebujemy więcej czasu na wykonanie projektu. Czas oddania projektu jest zależny także od tego jak sprawnie otrzymamy od Ciebie odpowiedź i kolejne wytyczne.

Jak to wygląda w praktyce?

  • Jeżeli złożona przez nas oferta na wykonanie projektu ogrodu zostanie przez Ciebie zaakceptowana, podpisujemy wówczas umowę. Następnie spotykamy się w ustalonym terminie, aby przedstawić wstępne koncepcje. W następnym etapie wykonujemy projekt techniczny oraz wizualizacje. W trakcie prac projektowych sporządzimy wycenę realizacji ogrodu z ewentualnym podziałem na etapy. Po zatwierdzeniu ustaleń co do podziału i zakresu prac realizacyjnych podpisujemy z Tobą umowę i przystępujemy do wykonania ogrodu.

Czy jest możliwość wykonania projektu ogrodu etapami?

  • Tak. Po zakończonych pracach nad koncepcją ogrodu można zlecić jego wykonanie w późniejszym terminie. Realizację ogrodu można przeprowadzić w kilku etapach.

Czy mogę liczyć na projekt ogrodu, jeżeli mieszkam poza Trójmiastem?

  • Tak. Projektujemy także ogrody poza terenem Trójmiasta. Istnieje możliwość również wykonania przez nas projektu online. Pomorskie- projekty ogrodów wykonujemy zwykle na terenie Trójmiasta oraz okolic (np. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Reda, Rumia). Projektowanie ogrodów możliwe jest również w Lęborku, Słupsku, Kartuzach, Kościerzynie, Bytowie czy Władysławowie oraz okolicach. Zlecenie projektu ogrodu możliwe jest także w innych częściach Polski. W naszym portfolio projektowaliśmy także w Szwecji i Niemczech.

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura