Zakładanie ogrodów Gdańsk

Nowoczesny ogród z palmetami w Gdańsku

Zakładanie ogrodów Gdańsk

ZAŁOŻENIA DO PROJEKTU OGRODU:

 
Głównym założeniem tego ogrodu było stworzenie nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni mającej służyć mieszkańcom jako miejsce do wypoczynku oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W tym celu zaprojektowaliśmy ażurowy taras otoczony palmetami* z grabu w formie szpaleru podsadzonymi rabatami z traw ozdobnych w postaci kostrzewy popielatej i hakonechloy smukłej w odmianie 'Aureola'.  Dodatkowo wszystkie nasadzenia są prowadzone wzdłuż linii prostych co nadaje całości pożądany efekt szyku i harmonii.
 
 

Palmety w naszym ogrodzie

palmety w ogrodzie w Gdańsku

 

 

PALMETY - drzewa, które dzięki cięciu i/lub specjalnej konstrukcji (najczęściej bambusowej) są formowane na płasko. Stanowią one doskonały sposób na wydzielenie przestrzeni, stworzenie kameralnego wnętrza w ogrodzie lub przesłonięcie się przed niechcianym wzrokiem sąsiada. Palmety można spotkać najczęściej z grabów, platanów, lip oraz klonów. W formie palmety można również formować drzewa owocowe. 
 

BUDOWA OGRODU W GDAŃSKU:

Jesienią 2016 roku, rozpoczęliśmy projekt ogrodu w Gdańsku przy budynku jednorodzinnym na osiedlu realizowanym przez dewelopera. Pierwsza wizyta na działce wiązała się z inwentaryzacją terenu i zebraniem wytycznych do projektu. 

Przy granicy działki rosły dwa drzewa, które oczywiście zachowaliśmy. Podczas budowy domu, przy budynku, został wylany betonowy taras, który ze względu na swoją wielkość uznaliśmy za mało ustawny. Poza tym działka była pusta, odkryta - tzw. "jak na widelcu". Przebywając na miejscu brakowało uczucia intymności. Pomyślałem wówczas, że to takie pole...

 

wrzesień, 2016 r. 

Stan ogrodu w Gdańsku przed rozpoczęciem prac

 

 

Aby zobaczyć film z tej realizacji kliknij w link:https://www.youtube.com/watch?v=44zu3z5H7xw

 

powrót

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura