Kiedy rozpocząć projektowanie ogrodu?

Projektowanie ogrodu najlepiej rozpocząć zaraz po uzyskaniu pozwolenia na budowę domu. Im później rozpoczniemy projekt tym więcej ograniczeń.

- przygotowanie projektu ogrodu trwa przynajmniej 6-8 tygodni, a w niektórych okresach, zwłaszcza wiosną, na rozpoczęcie prac trzeba poczekać

- rozpoczęcie projektu na początku procesu budowy pozwoli Ci uniknąć wielu niepotrzebnych kosztów i stresu (np. wylewane z betonu tarasy i stopnie, wyprowadzenie nieodpowiednich lub w niedostatcznej ilości przewodów elektrycznych i rur, bezsensowne przerzucanie mas ziemnych z kąta w kąt, zaplanowanie odwodnienia działki)

- wcześnie rozpoczęty projekt ogrodu umożliwia zaplanowanie budżetu i sprawną realizację przez ekipy wykonawcze (brukarz, stolarz, kowal, elektryk, hydraulik, ogrodnik, etc.)

 

 

czytaj także:
Zasięg usług
Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski oraz zagranicą.

Na terenie województwa pomorskiego możemy umawiać spotkania w naszym biurze, jak i u Ciebie. Projektowanie ogrodów w innych województwach i zagranicą odbywa się online ->projektowanie ogrodów online

Zapewniamy kompleksową realizację ogrodu w obrębie 70 km od naszego biura. Zakres wykonawczy pozostałych ogrodów ustalimy po rozmowie z Tobą indywidualnie.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Rumia, Wejherowo, Lębork, Reda, Tczew