Zakładanie ogrodów Kaszuby

Naturalistyczny ogród tarasowy nad jeziorem na Kaszubach

Punktem wyjściowym do opracowania koncepcji było funkcjonalne zagospodarowanie obszaru wokół domu nad jeziorem z rozwiązaniem znacznych spadków terenu. Zaprojektowaliśmy ogród w taki sposób, by jak najwierniej wpisał się w otaczający krajobraz. W połowie długości działki okazała się niezbędna budowa muru oporowego, która umożliwiła nam powiększenie części około tarasowej przy ciągłym zachowaniu imponującego widoku na wodę. Uzyskaliśmy w ten sposób dodatkowy metraż pod trawnik rekreacyjny. Mur oporowy obłożyliśmy kamieniem, podkładami kolejowymi oraz gabionami wypełnionymi otoczakiem i szkłem dekoracyjnym na wysokości kaskady z małym zbiornikiem wodnym pracującym w obiegu zamkniętym. Ogród został podzielony przez nas na dwie części. 

Na górze, w okolicach domu i podjazdu zlokalizowaliśmy część gospodarczą ze zgrabnie wkomponowanym pomieszczeniem gospodarczym z drewutnią. Po przeciwnej stronie  domu znajduje się spory, przestrzenny taras stanowiący przedłużenie salonu. W jego bliskim sąsiedztwie wykonaliśmy trawniki będące ‘królestwem’ zabawy dzieci. Górna część ogrodu jest zbudowana na bazie roślin zimozielonych, z dodatkiem krzewów kwitnących, bylin oraz traw.

Na dole, terenie z ponad siedmiometrową różnicą wysokości, wykonaliśmy tarasowanie z wykorzystaniem murków oraz ścieżki ze znaczną ilością stopni. W tym fragmencie przewidzieliśmy kuchnię letnią oraz małe, ukryte w zieleni kąciki wypoczynkowe. Nasadzenia mają charakter bujny, głównie bylinowy.

powrót
Zasięg usług
Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski oraz zagranicą.

Na terenie województwa pomorskiego możemy umawiać spotkania w naszym biurze, jak i u Ciebie. Projektowanie ogrodów w innych województwach i zagranicą odbywa się online.

Zapewniamy kompleksową realizację ogrodu w obrębie 50 km od naszego biura. Zakres wykonawczy pozostałych prac związanych z realizacją projektu ustalimy z Tobą po indywidualnej rozmowie.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Rumia, Wejherowo, Lębork, Reda, Tczew