Zakładanie ogrodów Kaszuby

Naturalistyczny ogród tarasowy nad jeziorem na Kaszubach

Punktem wyjściowym do opracowania koncepcji było funkcjonalne zagospodarowanie obszaru wokół domu nad jeziorem z rozwiązaniem znacznych spadków terenu. Zaprojektowaliśmy ogród w taki sposób, by jak najwierniej wpisał się w otaczający krajobraz. W połowie długości działki okazała się niezbędna budowa muru oporowego, która umożliwiła nam powiększenie części około tarasowej przy ciągłym zachowaniu imponującego widoku na wodę. Uzyskaliśmy w ten sposób dodatkowy metraż pod trawnik rekreacyjny. Mur oporowy obłożyliśmy kamieniem, podkładami kolejowymi oraz gabionami wypełnionymi otoczakiem i szkłem dekoracyjnym na wysokości kaskady z małym zbiornikiem wodnym pracującym w obiegu zamkniętym. Ogród został podzielony przez nas na dwie części. 

Na górze, w okolicach domu i podjazdu zlokalizowaliśmy część gospodarczą ze zgrabnie wkomponowanym pomieszczeniem gospodarczym z drewutnią. Po przeciwnej stronie domu znajduje się spory, przestrzenny taras stanowiący przedłużenie salonu. W jego bliskim sąsiedztwie wykonaliśmy trawniki będące ‘królestwem’ zabawy dzieci. Górna część ogrodu jest zbudowana na bazie roślin zimozielonych z dodatkiem krzewów kwitnących, bylin oraz traw.

Na dole, terenie z ponad siedmiometrową różnicą wysokości, wykonaliśmy tarasowanie z wykorzystaniem murków oraz ścieżki ze znaczną ilością stopni. W tym fragmencie przewidzieliśmy kuchnię letnią oraz małe, ukryte w zieleni kąciki wypoczynkowe. Nasadzenia mają charakter bujny, głównie bylinowy.

powrót

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura