Zakładanie ogrodów Lębork

Klasycznie elegancki ogród przy willi w Lęborku

Ten mały ogród w centrum miasta realizowaliśmy w 2020r. Naszym celem było harmonijne pogodzenie estetyki z użytkowością. Na działce miał się znaleźć wjazd do garażu podziemnego oraz dodatkowe miejsce na samochód w części nadziemnej. Ponadto Inwestorzy pragnęli stworzyć miejsce do wypoczynku odizolowane przed okiem sąsiadów.

Do wykonania tarasów użyliśmy płyt ceramicznych oraz deski kompozytowej jako materiałów wyjątkowo trwałych i łatwych w utrzymaniu. Taras posiada dwie strefy: wypoczynkową oraz jadalnianą. W części jadalnianej zaprojektowaliśmy altanę z możliwością przesłony oraz duży stół z kompletem dwunastu krzeseł. Część wypoczynkowa znajduje się tuż przy wyjściu z salonu, z którego rozpościera się widok na główny ogród z trawnikiem. Z założenia miała to być przestrzeń prosta w utrzymaniu. Z tego względu zamontowaliśmy sporo udogodnień – opaski oddzielające trawnik od rabat ułatwiające koszenie, system automatycznego nawadniania, dodatkowe studzienki poboru wody, agrowłokninę ograniczającą rozwój chwastów, oświetlenie na zmierzchówkę i czujkę ruchu.

Większość ogrodu mieści się na garażu podziemnym. W związku z tym byliśmy ograniczeni tonażowo podczas aranżacji przestrzeni. Użyliśmy również rozwiązań dedykowanych zielonym dachom.

Lista roślin nie jest tutaj długa. W ogrodzie znajdują się dwie formy typu bonsai z cisa pospolitego. Ponadto dobór gatunkowy wzbogacają trawy ozdobne (miskanty i rozplenice) oraz niezawodne, długo kwitnące hortensje. Po altanie pnie się glicynia, której kwiaty w maju budzą podziw. Strefa tarasowa jest osłonięta dodatkowo za pomocą zimozielonej lawurowiśni. W narożniku rośnie dereń `Milky Way”. Ponadto znajdziemy tutaj bukszpany w formie kul, ognika, macierzanki piaskowe i trzmieliny fortune`a.

powrót

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura