Zakładanie ogrodów Rumia

Ergonomiczny i rodzinny ogród "bez szaleństw" w Rumi

Nowoczesny w formie ogród, który zaprojektowany został na działce o sporej różnicy wysokości.  Wymagania postawione przez  Klientów oraz charakter działki, dały efekt w postaci funkcjonalnego ogrodu podzielonego w wyraźny sposób na strefy. Od frontu dominuje duży podjazd, z którego prowadzą dwa ciągi komunikacyjne, umożliwiające swobodne przejście do właściwej części ogrodu. W strefie wejściowej znajduje się również przestrzeń dedykowana pod domek gospodarczy, który pełni dodatkową funkcję, przesłaniając  widok na  teren zlokalizowany z tyłu budynku.   

Właściwa część ogrodu to podzielone w wyraźny sposób  strefy funkcjonalne. Podział ten jest dodatkowo zaznaczony poprzez murki oporowe, które niwelują różnice  w wysokości terenu i wydzielają poszczególne przestrzenie.   

Wychodząc z budynku trafiamy na taras otoczony donicą, która w naturalny sposób zamyka tę strefę. Udając się dalej w głąb ogrodu mijamy hamak by następnie znaleźć się przy palenisku zaprojektowanym w formie wgłębnika. Nad ogrodem dominuje strefa, w której zlokalizowana została całoroczna altana oraz kuchnia zewnętrzna z grillem. Dopełnieniem całości jest strefa dziecięca z dedykowaną zabudową w postaci placu zabaw. Jest on zlokalizowany w przestrzeni trawnika, który stanowi dla dzieci naturalny ciąg komunikacyjny, umożliwiający sprawne przemieszczanie się bez konieczności pokonywania schodów.

Dopełnieniem całości jest roślinność, która podkreśla charakter poszczególnych stref, stanowiąc delikatną w formie barierę rozdzielającą je. Oszczędna w kolory, wkomponowuje się znakomicie w zaprojektowaną przestrzeń.   

powrót

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura