Zakładanie ogrodów Rumia

Ergonomiczny i rodzinny ogród "bez szaleństw" w Rumi

Nowoczesny w formie ogród, który zaprojektowany został na działce o sporej różnicy  wysokości.  Wymagania postawione przez  Klientów oraz charakter działki,  dały  efekt w postaci funkcjonalnego ogrodu podzielonego w wyraźny sposób na strefy. Od frontu dominuje duży podjazd, z którego prowadzą dwa ciągi komunikacyjne, umożliwiające swobodne przejście do właściwej części ogrodu. W strefie wejściowej znajduje się również przestrzeń dedykowana pod domek gospodarczy, który pełni dodatkową funkcję, przesłaniając  widok na  teren zlokalizowany z tyłu budynku.   

Właściwa część ogrodu to podzielone w wyraźny sposób  strefy funkcjonalne.  Podział ten jest dodatkowo zaznaczony  poprzez murki oporowe, które niwelują różnice  w wysokości terenu i wydzielają poszczególne przestrzenie.   

Wychodząc z budynku trafiamy na taras  otoczony donicą , która  w naturalny sposób zamyka tę strefę. Udając się dalej  w głąb  ogrodu mijamy hamak by następnie znaleźć  się  przy  palenisku  zaprojektowanym  w formie wgłębnika.   Nad ogrodem dominuje  strefa  w której zlokalizowana  została  całoroczna altana oraz kuchnia zewnętrzna z grillem.  Dopełnieniem całości jest strefa dziecięca z dedykowaną zabudową w postaci placu zabaw. Jest on zlokalizowany  w przestrzeni trawnika, który stanowi dla dzieci naturalny ciąg komunikacyjny, umożliwiający sprawne przemieszczanie się bez konieczności pokonywania schodów.

 

Dopełnieniem całości jest roślinność, która podkreśla charakter poszczególnych stref, stanowiąc delikatną w formie barierę rozdzielającą je.  Oszczędna w kolory, wkomponowuje się znakomicie w zaprojektowaną przestrzeń.   

powrót
Zasięg usług
Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski oraz zagranicą.

Na terenie województwa pomorskiego możemy umawiać spotkania w naszym biurze, jak i u Ciebie. Projektowanie ogrodów w innych województwach i zagranicą odbywa się online.

Zapewniamy kompleksową realizację ogrodu w obrębie 50 km od naszego biura. Zakres wykonawczy pozostałych prac związanych z realizacją projektu ustalimy z Tobą po indywidualnej rozmowie.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Rumia, Wejherowo, Lębork, Reda, Tczew