Zakładanie ogrodów Trójmiasto

Ogród na dziewięciometrowej skarpie w Trójmieście

Zakładanie ogrodów Trójmiasto

Ogród swobodny z wykorzystaniem niestandardowych materiałów w miejskim ogrodzie. Nawierzchnie i murki powstały z piaskowca. Dodatkowo stopnie między tarasami zostały wykonane z postarzanych, dębowych beli. To właśnie piaskowiec i drewno nadają tej przestrzeni przytulności i naturalności. A wszystko to w otoczeniu cudownej gamy roślin od drzew, poprzez krzewy, aż do bylin. Ciekawostką są ogrzewane domki dla kotów umieszczone na najniższym tarasie ogrodu.

Zakładanie trójmiasto ogrodów

 

ogród na skarpie inspiracje

 

Ogród nowoczesny - dlaczego tutaj taki nie powstał?

Każdy z nas posiada swoje upodobania. Istnieją rzeczy, które podobają się nam bardziej, są rzeczy, które zwyczajnie nie przypadają nam do gustu. Jako projektanci wsłuchujemy się w wymagania naszych Inwestorów i dobieramy takie rozwiązania, aby całościowo tworzyły jedną spójną treść.

Nim zaczęliśmy budowę tego ogrodu w Trójmieście powstał na niego projekt w innej pracowni. Nie spełnił on jednak wymagań, ponieważ jego formalny charakter z ostrymi liniami zamykającymi się w trójkąty nie wpisywał się w gust Inwestorów. Po namowie swoich znajomych postanowili zaufać innemu projektantowi ogrodów - tak zaczyna się historia tego ogrodu we współpracy z 7 Dla Ogrodu!!!

Nietypowy ogród kontrastujący z nowoczesną architekturą budynku- to sformułowanie najlepiej określa prezentowane założenie. Mimo prostych linii kompozycyjnych nie ma on nowoczesnego charakteru. Nie ma takiego charakteru, ponieważ Inwestorzy wymarzyli sobie inną przestrzeń, a my staraliśmy się spełnić ich oczekiwania. Od początku wizja tego miejsca była romantyczna. Działka na której stanął ogród jest wielopokoleniowa - nieoderwalnie związana z dzieciństwem, przywiązaniem się do niektórych drzew, krzewów ... Pomimo ogromu prac, które zostały wykonane podczas budowy ogrodu, udało nam się zachować część roślin. Ważnymi elementami ogrodu pozostały dwie stare magnolie oraz śliwa wiśniowa.

skarpa w ogrodzie

 

Ogród na skarpie - pomysły

Duża różnica wysokości między frontem, a przeciwległym krańcem działki sprawiła, że została ona podzielona na tarasy połączone schodami. Przejście z frontu do głównego tarasu wypoczynkowego łączy wyjątkowa ścieżka. Zastosowaliśmy tutaj lewitujące schody z piaskowca. Przed położeniem został on oddany obróbce w postaci groszkowania oraz krawędziowania.

ogród ze skarpą aranżacje

Podczas poszukiwania dostawcy materiału okazało się, że jest on trudno dostępny w Polsce. Na szczęście znaleźliśmy w końcu firmę, która podjęła się przygotowania nam stopni. Ze względu na brak możliwości wykorzystania sprzętu wszystkie płyty musiały być przenoszone i montowane ręcznie. Największe płyty ważyły przeszło 300kg!!!

piaskowiec w ogrodzie

Piaskowiec wykorzystaliśmy w ogrodzie również jako budulec murków. Jest to materiał, który wymaga bieżącej konserwacji. W zależności od miejsca wydobycia będzie różnić się twardością oraz kolorem.

pomysły na skarpę w ogrodzie

Następne części ogrodu są zachętą do wejścia wgłąb i zanurzenia się w "zieloną dzicz". Zaaranżowaliśmy ławkę na kamieniach z drewnianą belą, miejsce na hamaki przy starej magnolii, kącik różany. Na samym dole znajdują się ogrzewane domki dla kotów z termostatami!

Ogród ma charakter spacerowo - wypoczynkowy. Każdy krok stanowi nowe doświadczenie i zachwyca inną perspektywą. Ogromne wrażenie na gościach robi nie tylko ilość roślin, ale także zestawienia gatunkowe i kolorystyczne. A to wszystko serwowane jest przy niezwykłym akompaniamencie różnorakich pszczół, motyli i bąków, które latają z kwiatka na kwiatek.

rośliny na skarpę

Podczas budowy ogrodu zasadziliśmy ponad 30 drzew oraz blisko 2000 krzewów, bylin oraz traw ozdobnych

 

Zobacz film z tego ogrodu! Ogród na dziewięciometrowej skarpie.

powrót

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura