Zakładanie ogrodów Pruszcz Gdański

Ogród z oczkiem wodnym w Pruszczu Gdańskim

Założenie to bogate jest w duże różnice wysokości, dlatego, aby utrzymać tak dużą masę ziemi zbudowano murki oporowe z obijanej cegły. Przy tak dużej różnicy wysokości przestrzeń ogrodu została podzielona na dwa tarasy: dolny z podjadem i oczkiem wodnym oraz górny stanowiący ogród właściwy. Tarasy zostały skomunikowane schodami wzmocnionymi murkami oporowymi. Zarówno ogromny podjazd jak i murki zostały dobrane tak, aby były spójne z kolorystyką budynku. Nasadzenia roślinne na skarpach w nieregularnej formie nadają założeniu lekkości i podkreślają charakter założenia. Ogród wita nas szerokim podjazdem prowadzącym do garażu. Właściwa części ogrodu z trawnikiem oraz całorocznym tarasem zjaduje się na górnym tarasie. Ciekawym akcentem ogrodu jest oczko wodne zlokalizowane wewnątrz jednej ze skarp.

powrót
Zasięg usług
Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski oraz zagranicą.

Na terenie województwa pomorskiego możemy umawiać spotkania w naszym biurze, jak i u Ciebie. Projektowanie ogrodów w innych województwach i zagranicą odbywa się online.

Zapewniamy kompleksową realizację ogrodu w obrębie 50 km od naszego biura. Zakres wykonawczy pozostałych prac związanych z realizacją projektu ustalimy z Tobą po indywidualnej rozmowie.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Rumia, Wejherowo, Lębork, Reda, Tczew