Jak zrobić piękny ogród?

Jak zrobić piękny ogród?

Ogród zmienia się na przestrzeni czasu. Rośliny rosną, kostka brukowa starzeje się, drewno butwieje. Potrzeba wiedzy i doświadczenia, aby ogród był piękniejszy po kilku latach, niż w momencie założenia jest bardzo ważną kwestią. 

 

 

W 2010 roku przystąpiliśmy do prac nad ogrodem w Gdańsku. Naszym zadaniem była zmiana dotychczasowego obrazu działki. Inwestorzy mieli nadzieję, że efektem końcowym będzie przyjazna dla nich przestrzeń. Pragnęli posiadać miejsce,        w którym będą mogli z przyjemnością wypić poranną kawę,      w trakcie dnia podziwiać kwiaty, a wieczorem spotkać się ze swoimi znajomymi.

 

Prace rozpoczęliśmy od przygotowania terenu. Wyczyściliśmy działkę z chwastów i roślin przeznaczonych do usunięcia. Następnie wytyczyliśmy istotne punkty w ogrodzie, takie jak oczko wodne, czy taras. Zaczęliśmy zwozić materiały, które w najbliższym czasie miały zostać wykorzystane w ogrodzie.

 
Nasi pracownicy rozpoczęli prace brukarskie, polegające na wymurowaniu murków, położeniu kostki na tarasie i założeniu opasek oddzielających przyszły trawnik od rabat kwiatowych.
 
 

Wszystkie prace były wykonywane z należytą starannością pod kontrolą naszego kierownika, który odpowiada za realizację.Równolegle budowaliśmy niewielkie oczko wodne z kaskadą, które miały zasiedlić rybki. Ze względu na nowych mieszkańców zbiornik nie mógł być płytszy niż 1,5m w najgłębszym miejscu, aby ryby przeżyły zimę. Oczko wodne było budowane technologią gumy EPDM.Wokół zasadzonych roślin została założona agrowłóknina ograniczająca wzrost chwastów. Zapalikowaliśmy drzewa i wysypaliśmy zrębki oraz korę wokół nasadzeń. Pod trawnik z rolki położyliśmy siatkę przeciw kretom. Na koniec wszystko zostało zamiecione i solidnie podlane. Podsypaliśmy również roślinność nawozami, aby poprawić proces przyjęcia się zieleni.

 

Po miesiącu od zakończenia prac trawnik zazielenił się. Nie można było już oderwać go od podłoża, co znaczyło, że trawa przyjęła się. Od tej pory ogród nadawał się do intensywnego użytkowania.

Od czasu założenia ogrodu minęło już 10 lat. Sami oceńcie jak wygląda obecnie ta przestrzeń.

 

czytaj także:
Zasięg usług
Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski oraz zagranicą.

Na terenie województwa pomorskiego możemy umawiać spotkania w naszym biurze, jak i u Ciebie. Projektowanie ogrodów w innych województwach i zagranicą odbywa się online.

Zapewniamy kompleksową realizację ogrodu w obrębie 50 km od naszego biura. Zakres wykonawczy pozostałych prac związanych z realizacją projektu ustalimy z Tobą po indywidualnej rozmowie.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Rumia, Wejherowo, Lębork, Reda, Tczew