Szybka akcja

Szybka akcja

 

Mianem „szybkiej akcji” określamy możliwość współpracy z nami w przyspieszonym tempie (bez projektu). Dotyczy to wyłącznie realizacji ogrodu o ograniczonym metrażu. Przeważnie są to ogrody małe (najczęściej przy zabudowie bliźniaczej lub szeregowej) oraz przedogródki. Niekiedy zdarzają się również ogrody większe, ale zdecydowanie starsze, z przewagą roślin iglastych, które potrzebują dosadzenia roślin kwitnących. 

Jest to oczywiście opcja, którą wykonujemy w tzw. okienku realizacyjnym. 

Szybka akcja - ogród w 4 krokach!

Krok 1: Kontakt: Po Twoim telefonie i przesłaniu do naszego biura niezbędnych materiałów kontaktujemy się w sprawie umówienia spotkania na ogrodzie, podczas którego ustalamy szczegóły. 

Krok 2: Spotkanie: W pierwszej kolejności wykonujemy szkic koncepcji, a następnie wytyczamy kształty za pomocą ekobordów, które wyznaczą nam rabaty i nowy trawnik. Ustalamy rodzaj opaski oddzielającej nasadzenia od trawnika (np. kostka brukowa, ekobord) i specjalnymi znacznikami oznaczamy akcenty w ogrodzie np. miejsce nasadzenia klonu palmowego. W ciągu jednego dnia koncepcja jest gotowa. 

Krok 3: Koncepcja: Kolejnym krokiem jest omówienie z Tobą roślinności. Na miejscu wykonujemy również wstępną wycenę uwzględniając Twój budżet. Po spotkaniu, drobnych zmianach i akceptacji, umawiamy się na dogodny termin w celu wykonania ogrodu.

Krok 4: Realizacja: W ustalonym terminie przyjeżdżamy i rozpoczynamy pracę od oczyszczenia terenu, zamocowania obrzeża i jeżeli jest taka potrzeba dowozimy czarnoziem. Ustawiamy uzgodnione wcześniej rośliny w kompozycje i po uzyskaniu Twojej akceptacji wykonujemy nasadzenia. Następnie rozkładamy system nawadniania (jeżeli był ustalony), rozścielamy matę przeciw chwastom i ściółkujemy rabatę korą bądź wysypujemy kamień ozdobny. Teren pod trawnik przygotowany jest w kolejnym etapie. Po wyrównainiu terenu wysypujemy piasek, układamy siatkę na krety, (+ w zależności od metrażu i potrzeb rozkładamy linię podziemną kroplującą), wysypujemy czarnoziem i układamy trawę w rolki. Na Twoją prośbę możemy przygotować wytyczne pielęgnacyjne ze wskazówkami dotyczącymi zasadzonych roślin w ogrodzie.

W zależności od metrażu i stopnia skomplikowania realizacji jesteśmy w stanie założyć ogród nawet w ciągu 2-3 dni. Oczywiście zdarzają się przypadki, przez które czas realizacji ulega wydłużeniu np. przeróbka systemu nawadniania, montaż pergoli. 

 

Oferta "Szybka akcja" jest idealnym rozwiązaniem do małych ogrodów, takie przestrzenie nie wymagają skomplikowanych projektów, a przy odpowiedniej organizacji materiałów i pracy można urządzić ciekawą przestrzeń dopasowaną do Twoich potrzeb w zaledwie kilka dni. 

 

czytaj także:

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura