Trendy ogrodowe cz.3

Trendy ogrodowe cz.3

Co będzie modne w ogrodzie w 2022 roku? Jakie kolory będą dominować? 

Jak nowe trendy przełamują schematy?  

Powszechnie wiadomo, że stałym i ciągle rozwijanym trendem jest trend eko. Od wielu lat nie schodzi z pierwszych stron gazet, stron internetowych jak i vlogów. Nowe propozycje zaskoczą niejednego z Was. Rok 2022 to przede wszystkim powrót do natury, minimalizm, koniec geometrycznych form, a tworzenie rabat w organicznych kształtach, wykonywanie łąk kwietnych w ogrodach, stosowanie naturalnych materiałów i rośliny w stylu retro. 

Naturalne materiały i recykling

Powrót do natury przejawia się w stosowaniu naturalnych materiałów. To nie tylko ekologia, ale przede wszystkim nowe możliwości designerskie oraz ogromne walory użytkowe. Pośród powszechnej betonozy, silnej urbanizacji i ton plastiku jakie nas otaczają, człowiek wewnętrznie pragnie powrotu do prostoty i natury. Obcując z takimi materiałami jak kamień czy drewno, człowiek wypoczywa, odcina się od wszelkiego zgiełku. Przebywając w tego typu przestrzeniach uczymy się na nowo czerpać przyjemność z drobnostek np. ciepła słonecznego, którego na co dzień tak mamy mało. Dlatego też nowością w tym sezonie są meble z recyklingu. Coraz częstszym zabiegiem jest również renowacja starych i zużytych mebli.

Źródło: www.instagram.com/p/CJgUesrjf3-/?utm_source=ig_embed 

Źródło: www.czasnawnetrze.pl

 

 

Organiczne kształty

Należy zwrócić uwagę, że styl organiczny narodził się już wiek temu. Panuje tutaj niepisana zasada, że ogród powinien wyrastać z naturalnego krajobrazu. Dominację stanowią obłe, faliste kształty, przenikające się wzajemnie-szczególnie w nasadzeniach roślinnych. Brak wyraźnie podkreślonych granic i kątów prostych, które nie występują naturalnie w przyrodzie. W takim ogrodzie warto urządzić kilka słonecznych kącików pełnych kwitnących roślin. 

Źródło: www.instagram.com/p/CWU8KsoKb1x/?utm_source=ig_embed

Źródło: www.pinterest.com/pin/24840235435019364/

Źródło:www.pinterest.com/pin/149322543886667364/

 

 

Łąki kwietne i rośliny retro

Jak można zauważyć moda na łąki kwietne wciąż nie słabnie. Stają się one coraz bardziej modne, ze względu na swoje proekologiczne wartości. Nowością natomiast jest stosowanie roślin w stylu retro. Polega to na aranżacji roślin o odpowiednich kolorach i fakturze tzn. mocnych i wyrazistych takich jak zieleń, czerwień, róż, fiolet, żółć, pomarańcz, czerń, głęboki brąz, złoto i turkus. 

A jakie gatunki roślin możemy stosować w stylu retro? Podpowiadamy. 

Chryzantema

Dalia

Kosaciec

Mieczyk

I popularna do dziś - łąka kwietna 

 

 Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do tworzenia ogrodów w nowych trendach!

 

czytaj także:

Projektowanie i zakładanie ogrodów pomorskie

Trójmiasto, Rumia, Wejherowo, Reda, Lębork, Tczew, Elbląg, Chwaszczyno, Kościerzyna, Starogard Gdański

Projektowanie ogrodu Gdańsk

Projekty ogrodów z możliwością spotkania wykonujemy na terenie województwa pomorskie Poza tym obszarem projektowanie odbywa się online.

Zakładanie ogrodu Gdynia

Zapewniamy zakładanie ogrodu w obrębie do 100 km od naszego biura